Ak nenájdete odpoveď na svoju otázku, stačí nás kontaktovať na info@woodhood.cz.

 • Sú hodinky WoodHood vodotesné?

Hodinky WoodHood nie sú vodotesné, takže ich úmyselne nenamáčajte. Každodenné nosenie, dažďové kvapky, pot, ani kvapky z bežného umývania rúk hodinkám neublížia.

 • Čo je to gravírovanie a prečo ho chcieť na hodinky alebo náramok?

Gravírovanie je technológia nahradzujúca ručné rytie. Jedná sa o laserové vyrezávanie do materiálu, ktoré vytvára nápis, logo, obrázok, ornament apod. Vďaka tomu budú hodinky alebo náramok ešte originálnejšími a osobitejšími. Darujte svojmu náprotivku hodinky či náramok s vygravírovaným dátumom vašej svadby či vášho prvého stretnutia, s motívom partnerovho koníčka, s iniciálkami vašich mien alebo mien detí, či s čímkoľvek iným, čo Vám napadne. Na všetkom sa s Vami dohodneme ešte predtým, než sa pustíme do výroby. Po objednaní Vám pošleme na výber z fontov (typov písma) a budeme s Vami všetko konzultovať. Veľmi radi Vám poradíme a poskytneme naše skúsenosti. :)

 • Kam sa dá na hodinky gravírovať?

Gravírujeme na dieliky u zapínania a tiež z boka ciferníka. Ukážky nájdete tu. Dieliky u zapínania, na ktoré gravírujeme, majú aj symbolický význam - vždy pri nasadzovaní a skladaní hodiniek sa s ním obdarovaný stretne, avšak pre okolie je prakticky neviditeľné. Ak si prajete, aby gravírovanie nebolo vôbec vidieť, je možnosť gravírovať na vnútornú stranu náramka. :)

Na zadnú stranu ciferníka negravírujeme, pretože sa jedná o najnamáhanejšie miesto na hodinkách a gravírovanie tam rýchlo zachádza. Toto miesto nie je pre neho vhodné, a z toho dôvodu sme tam umiestnili logo WoodHood. Namiesto toho Vám práve ponúkame nevšednú možnosť gravírovania z boka ciferníka. :)

 • Chcem gravírovať obrázok / symbol / logo, ako to mám urobiť?

Vyberte si model drevených hodiniek / náramku alebo okuliarov, ktorý sa Vám páči a zaškrtnite Áno u Prajem si nechať gravírovať text. Vyjde Vám okienko, do ktorého stačí napísať napr.: ryba + "Váš text". Po objednaní sa s Vami spojíme e-mailom, zašleme typy písma, ktorými gravírujeme + pridáme niekoľko obrázkov vášho zadania (tu ryba). Vytvoríme náhľad a Vy si vyberiete, všetko si odsúhlasíme a až potom sa gravíruje. Nemusíte teda mať obavy, všetko bude podľa Vás.

Ak máte svoj vlastný obrázok / symbol alebo svoje logo - pošlite ho po objednaní na info@woodhood.cz. Spojíme si ho s Vašou objednávkou a rovno vytvoríme náhľad na odsúhlasenie.

 • Majú drevené hodinky / drevené náramky / drevené okuliare svoju vlastnú krabičku?

Áno, majú! Všetky modely našich drevených hodiniek sú automaticky odosielané uložené na ľanovom vankúšiku v pevnej papierovej krabičke s logom WoodHood. Drevené náramky majú podlhovastú pevnú papierovú krabičku s výstelkou presne pre náramok a ihlou pre úpravu dĺžky. A drevené slnečné okuliare Vám prídu uložené vo vrecúšku v drevenej krabičke s naším logom WoodHood.

Avšak pre extra luxusné balenie sme vytvorili nádherné darčekové krabičky, ktoré môžete zvoliť k hodinkám aj náramkom. Dokonca ponúkáme aj možnosť do jednej škatuľky vložiť až dva produkty (hodinky, náramky alebo kombináciu) a máte skvele zabalený darček, ktorý stačí už len darovať oslávencovi či pod stromček.

 • Sú výrobky WoodHood zdravotne nezávadné?

Výrobky WoodHood sú vyrobené zo 100 % prírodného dreva, neobsahujú žiadne chemikálie a sú zdravotne nezávadné. Ak sa Vám bude zdať, že Vás zápästie svrbí, navštívte svojho lekára, pretože môžete mať alergiu na drevo.

 • Musím sa o výrobky WoodHood nejako špeciálne starať?

Je to na Vás, ale my odporúčame hodinky, náramky aj slnečné okuliare ošetrovať čistou suchou handričkou, môžete aj vlhkou, ale potom ich pretrite ešte raz do sucha. Pre zachovanie pôvodnej farebnosti odporúčame občas hodinky ošetriť minerálnym olejom na drevo, ten pomôže udržať vlhkosť a zachovať pôvodnú farbu. Nemusíte ihneď po zakúpení, hodinky od nás odchádzajú ošetrené. Nevystavujte hodinky dlhodobo (mesiace) priamemu slnku ani vysokým mrazom. Výmenu batérie v hodinkách Vám vykoná každý kvalifikovaný hodinár, rovnako ako úpravu veľkosti remienka. U náramkov WoodHood zvládnete upraviť veľkosť aj sami, pretože súčasťou balenia je ihla priamo určená k danej úprave.

 • Ako je drevo spracované a o aký ide druh?

Drevo je spracovávané ekologicky. Ide o odrezky alebo zvyšky kvalitného dreva, ktoré by sa inak vyhodili alebo nepoužili. Drevo sa dováža z rôznych častí sveta a ide o javorové, santalové, orechové, zebrano a amarantové drevo. Drevo ako prírodný materiál sa vyznačuje tým, že má nepravidelnú kresbu a jemné nuansy v odtieňoch, preto je každý vyrobený kus Woodhoodiek originálny.

 • Môžem si upraviť veľkosť remienka hodiniek sám/a?

Upraviť veľkosti remienka nie je žiadny problém. Poradí si s tým každý kvalifikovaný hodinár, ale sami to radšej neskúšajte. Ak si ale trúfate, spísali sme postup tu - Ako skrátiť drevené hodinky WoodHood?.

 • Môžem si upraviť veľkosť dreveného náramku sám/a?

Áno, ku každému náramku v balení dávame ihlu na úpravu dĺžky. Najprv si zmerajte o koľko článkov je potreba náramok upraviť, potom si pripravte kladivko, doštičku a ihlu k úprave dĺžky, prípadne klieštiky. Náramok postavte kolmo na dosku, ihlu vložte do dierky, z ktorej chcete vyklepnúť spojovaciu tyčinku a kladivkom klepte na ihlu, kým postupne tyčinku vyklepnete. Pokiaľ bude už čiastočne vykukovať, môžete ju vytiahnuť klieštikmi. Pozri postup tu - Ako upraviť dĺžku dreveného náramku?.

 • Je na výrobky WoodHood záruka?

Áno, garantujeme Vám záruku 24 mesiacov. Pri nákupe z nášho e-shopu máte možnosť vrátenia tovaru do 14 dní bez udania dôvodu, ale výrobky nesmú byť nosené. Sklíčko aj zapínanie hodiniek musia mať pôvodnú ochrannú fóliu.

 • Akým spôsobom zasielate tovar?

Woodhoodky zasielame službami Zásielkovňa, Slovenská pošta alebo Top Trans vždy bezpečne zabalené proti nárazu a poškodeniu. Po odoslaní Vás daná zásielková služba kontaktuje na uvedené telefónne číslo alebo e-mail z Vašej objednávky. Budete tak mať prehľad, kde sa práve zásielka nachádza.

Poštovné v rámci celého Slovenska aj Česka úplne zadarmo! Zasielame aj do akejkoľvek inej krajiny, pričom cena za dopravu je v takom prípade individuálna.

 • Akým spôsobom možno vykonať platbu?

Platbu možno vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

Príkazom vopred na bankový účet – po dokončení objednávky obdržíte e-mail s inštrukciami ku platbe. Pri tomto spôsobe platby môže trvať pripísanie v prospech nášho účtu aj niekoľko dní. Akonáhle platbu obdržíme, bude tovar odoslaný. Netreba sa obávať, pre objednávky zo Slovenska máme slovenský účet v eurách, a pre objednávky z Česka máme český účet v korunách.

GoPay (platobnou kartou – online) - po dokončení objednávky Vás webová stránka presmeruje na platobnú bránu GoPay, kde vložíte údaje zo svojej platobnej karty a tovar tak bude po odkliknutí tlačidla „Zaplatiť“ ihneď zaplatený. Služba je overená a bezpečná.

V hotovosti – buď pri prevzatí na dobierku, alebo pri osobnom odbere na výdajnom mieste (Úlehlova 3088/6, Brno 628 00, budova firmy Goldpress s.r.o.).

Gravírované výrobky je nutné uhradiť vopred na bankový účet alebo GoPay platobnou kartou online. Je to z toho dôvodu, že sa nám bohužiaľ už mnohokrát stalo, že si zákazník gravírovaním upravený výrobok na mieru neprevzal a nám sa vrátil späť. Ďakujeme za pochopenie. :)

 • Koľko stojí gravírovanie?

Gravírovanie stojí vždy 4€ / 100Kč. Gravírovanie si zvolíte pri každom modeli zaškrtnutím „Prajem si nechať gravírovať text“. Následne sa cena automaticky navýši.

 • Môžem si výrobky WoodHood vyzdvihnúť osobne?

Áno, naše hodinky, náramky aj okuliare si môžete vyzdvihnúť každý pracovný deň v Brne na adrese Úlehlova 3088/6, Brno 628 00, a to od 8 do 16 hodiny. Vždy sa ale najprv dohodnite v predstihu e-mailom (info@woodhood.cz alebo cerny@woodhood.cz). Ide totiž len o výdajňu tovaru, nie predajňu.

 • Zasielate výrobky WoodHood aj na Slovensko?

Áno, naše výrobky zasielame zadarmo v rámci celej Slovenskej aj Českej republiky! :)

 • Môžem nosiť výrobky WoodHood celý deň?

Áno, vzhľadom k ich ľahkosti (hmotnosť: cca 40–70 g) Vám budú príjemným spoločníkom po celý deň. :)


Najdôležitejšie informácie, ktoré chcete vedieť!

Najdôležitejšie informácie, ktoré chcete vedieť!

Ako dlho trvá doba doručenia? Robíte náhľady gravírovania? Uvidím, ako bude venovanie vyzerať? Kam gravírujete? V čom hodinky prídu? Majú vlastnú krabičku? Je doprava úplne zadarmo? Aneb odpovede na všetky otázky, než si zaobstaráte pravé drevené hodinky či náramok WoodHood.

Pre celý článok kliknite na nadpis.