Najobľúbenejšie modely Acme a Honey Chrono

Acme Chrono k nám do WoodHood rodinky prišli vlani a zožali veľký úspech. Prvé drevené hodinky WoodHood s chronografom, teda integrovanou funkciou stopiek, áno tie tri budíky v ciferníku naozaj fungujú a nie sú len na okrasu, aj keď túto druhotnú funkciu plnia s prehľadom :) (nižšie sa dozviete, ako sa chronograf ovláda). Okrem stopiek majú aj ukazateľ dátumu. Skrátka to pravé pre technické typy. Ale po estetickej stránke určite nezaostávajú. Pri navrhovaní modelu, ktorý mal byť pôvodne celý len tmavohnedý sme návrh nechali chvíľu uležať, a potom to prišlo, kombinácia s červenou sa nám už na prvý pohľad zdala skvelá, no realita predčila naše očakávania. :)

Dvojča Honey Chrono sme uvítali tento rok na konci augusta. Orech bol jasnou voľbou, pretože z neho do tej doby bol len jeden produkt, a to náramok Walnut Bracelet. Vďaka nemu sme si orech zamilovali a vedeli sme, že musia prísť aj hodinky. Jediné čo viselo vo vzduchu bolo, aký farebný kontrast ich doplní. Návrhov padlo niekoľko, ale žltá nakoniec jednoznačne zvíťazila. Krásne hodinky rozžiarila a urobila ich, ako sa hovorí pekne po slovensky - "fresh".

Poďme si vysvetliť, ako funguje chronograf.

Chronograf sa ovláda dvoma postrannými tlačidlami. Vrchné tlačidlo spúšťa a zastavuje stopky. Spodné tlačidlo resetuje namerané hodnoty. Rozloženie menších číselníkov je nasledovné: vrchný číselník indikuje stotiny, stredný číselník umiestnený vľavo minúty a spodný číselník sekundy. Po spustení stopiek vrchným tlačidlom sa rozbehnú malé číselníky, po ich zastavení taktiež vrchným tlačidlom môžeme nameraný čas prečítať postupne z jednotlivých číselníkov (najprv namerané minúty z ľavého stredného číselníka, potom sekundy zo spodného číselníka). Stotiny sú indikované iba do 1 minúty, potom sa ich ručička sama zastaví na pozícii 00.

Oba modely majú quartzový pohon na batériu a vo svojich dutinách skrývajú japonský strojček Seiko VD57 Chronograph. Sklíčko je odolné voči poškriabaniu vďaka vrstve syntetického zafíru. Čo určite oceníte a zároveň Vás to na prvú dobrú prekvapí, ak sa stretnete s drevenými hodinkami prvýkrát, je ľahkosť. Vážia iba 70 g. Ďalšou nespornou výhodou je vlastnosť dreva ako prírodného materiálu, ktorý v zime nechladí a v lete nepáli! Ani keď budete niekoľko hodín na slniečku, na rozdiel od celokovových hodiniek. :) Medzi ďalšie vlastnosti dreva patrí, že nosením, podobne ako iné prírodné materiály (koža, ...) získava lesklejší vzhľad a výraznejšiu farbu. Je to dané stykom s Vašou pokožkou. K popisu ešte doplníme, že priemer ciferníka u oboch modelov je 45 mm, šírka remienku 22 mm a dĺžka remienka 260 mm. Hodinky sú vždy posielané v tejto najdlhšej dĺžke a na mieru Vám ich skráti hodinár. Ak by sa stalo, alebo už viete, že potrebujete dlhší remienok ako 26 cm, pokojne nám napíšte alebo požiadavku pripíšte do poznámky a pošleme Vám zdarma dieliky navyše. Žiadny problém. :)

A čo gravírovanie? Samozrejme! Ba dokonca ho naozaj odporúčame, pretože tieto modely majú zapínanie drevené a nie je vidieť kovová spona. Tým sa zväčšil priestor na gravírovanie a je možné ho využiť na viac textu, väčšie obrázky, logá a pod. Hodinky Vám vždy prídu v pevnej papierovej krabičke s logom WoodHood na viečku, na ktorú je tiež možné gravírovať. :) Inšpirujte sa a povoľte uzdu svojej fantázii. Ak máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, pokojne nám napíšte, treba tu na chatu alebo na e-mail info@woodhood.cz. Budeme sa tešiť!

P.S. Pre viac inšpirácie určite sledujte náš Facebook a Instagram, kam prispievame denne a zdieľame aj Vaše fotky s WoodHoodkami. :)

P.S.II. Poštovné je v rámci SK aj CZ úplne ZADARMO!

Krásne dni želá

WoodHood
www.woodhood.sk
www.woodhood.cz

Odporúčané produkty5