Opakujú sa otázky, ako správne vybrať hodinky pre ženu či muža. Odpoveď je jednoduchá, u nás je to jedno! Už od začiatku, keď sme modely vymýšľali, sme chceli udržať univerzálnosť a neškatuľkovať modely na dámske a pánske. Snáď až na drobné výnimky, ktoré pribudli časom, sa nám to podarilo. Poďme si prebrať pár pravidiel, ktorými sa riadiť v prípade, že plánujeme darovať drevené hodinky.

1) Osobný štýl

Skúste si predstaviť, že ste tým, komu hodinky plánujete darovať. Čo je pre neho dôležité? Je to skôr dizajn alebo dotyčný dá viac na špecifické funkcie hodiniek?

2) Voľba dreva

WoodHoodky sú vyrobené z rôznych druhov dreva, ktoré majú svoju typickú farbu. Najčastejšie sa na výrobu drevených hodiniek používa javor a tmavý santal. Javor sa vyznačuje svetlokrémovou farbou, zatiaľ čo tmavý santal sa nachádza na druhej strane pomyselnej farebnej škály a patrí medzi najtmavšie drevá. Okrem iného nájdeme medzi modelmi aj špecifickú ružovo-vínovú farbu, ktorou sa vyznačuje amarantové drevo, viď. model Pinkness. Výrazná červená v sprievode tmavohnedého santalu sa snúbi v modeloch ChilliAcme Chrono. Z exotického dreva zebrano, ktorý svojou štruktúrou pripomína zebru (čo už aj samotný názov napovedá), sú Tigerhood.

Držte sa jednoduchého pravidla. Je obdarovaný výstrednejší typ? V tom prípade sa nebojte divokejších kombinácií s červenou. Je skôr prírodnejší? Zvoľte jednoduchosť a nenápadnosť jednofarebného prevedenia. :)

3) Voľba kovu

Všetky drevené hodinky WoodHood sa snúbia s kovovými časťami. Každý ciferník je doplnený farbou kovu, ktorá sa k nemu ideálne hodí. Vyberať teda môžete medzi modelmi so strieborným a zlatým kovom v ciferníku. Nemusíte však príliš dbať na to, či obdarovaný má radšej strieborné alebo zlaté doplnky, pretože drevené hodinky sú natoľko originálnym kúskom, že sa nebijú ani s rozdielnou farbou kovov iných doplnkov, ako napríklad prstienkov. Ďalšou kovovou časťou hodiniek je zapínanie, ktoré je vyrobené z nerezovej hypoalergénnej ocele.

4) Funkcia Woodhoodiek

V ponuke nájdete jednoduché základné modely, ktoré ukazujú len čas. Ďalšie modely majú aj dátumovku, ktorá ukazuje deň v mesiaci. Jediný špeciálny model Acme Chrono disponuje okrem funkcie dátumu aj chronografom, teda stopkami, viď. Acme Chrono. Tu voľte podľa technického zamerania obdarovaného. Niektorí ocenia viac ciferníkov a hodinky sú pre nich nielen doplnkom, ale využijú aj ich funkčnosť. Iní majú zas radi striedmosť a čo najčistejší dizajn.

5) Veľkosť ciferníku

Ako sme už na začiatku napísali, hodinky nedelíme na dámske a pánske. Čo Vám však môže najviac uľahčiť výber, je veľkosť ciferníku. Každý ponúkaný model má v ilustračnej fotografii zaznamenaný priemer ciferníku. Skúste si predstaviť, ako širokú ruku obdarovaný má, a ako by mu mohol daný model sedieť. Obvod zápästia nemusíte vôbec riešiť, pretože náramok každých drevených Woodhoodiek sa na mieru skracuje u hodinára a nie je s tým žiaden problém. :)

6)Alergie
Skúste popremýšľať, či obdarovaný nemá nejaké kožné alergie, vyvolávané stykom s drevom či kovom. Za celú dobu nášho pôsobenia sme sa nestretli s problémom alergie na drevo, avšak alergia na kovy je trochu častejšia. Vzhľadom na to, že každý človek je individuálny, nemožno so 100% istotou povedať, že človeku alergickému na kov nebude naše hypoalergénne kovové zapínanie vadiť, ale zo skúsenosti, ktorú máme, ešte nikomu žiadne problémy nespôsobilo. Niet sa čoho obávať.

Teraz už isto viete, ktorý model je ten pravý! Nezabudnite ho doplniť vlastným gravírovaním a skvelý originálny darček, ktorý poteší každého, je na svete. :)